Potápění v rakouském jezeře Attersee

Dlouho plánované potápění v rakouském jezeře Attersee je za námi. Během 48 hodin prožito: úspora za ubytování 600 EUR, egoistické historky neznámého českého potápěče, hustý noční déšť v mokrém stanu, silná angína, barotrauma středního ucha a poškozený sluchovod, úmrtí polského potápěče,

První týden v srpnu jsme se vydali na dlouho plánovaný ponor do jednoho z nejnavštěvovanějších rakouských jezer Attersee. Pokud je letní sezóna a vy zrovna ještě nemáte rezervované ubytování, nepočítejte ani s tím, že nějaké ubytování seženete. V tomto případě vám nic jiného nezbyde než vzít stan a večer to jednoduše zaparkovat na pozemek některého rakušáka a doufat, že vás uprostřed deštivé noci nevyhodí. V našem případě 2 noci pro 10 lidí s jedním napomenutím rakouského majitele dopadlo skvěle. Cena za ubytování skvělých 0 EUR.

Opět musím udělat nenásilnou reklamu mému kamarádovi a skvělému potápěči Petru Šenkýřovi, který mi poskytl tento skvělý foto a video materiál.

Video pořídil Petr Šenkýř, jezero Attersee Rakousko

Teď ale to hlavní..jaké bylo potápění? Po celý den jsem se necítila příliš ve své kůži, asi začínající viróza, i přesto jsem se zanořila. Potápění v maximální hloubce 15 metrech, s viditelností 6 – 10 metrů, s teplotou vody 12°C, bylo pro mne nezapomenutelné a překrásné. I přes můj strach z temné vody jsem oba 50 minutové ponory zvládla a mohla si tak do svého potápěčského deníku vyplnit další dvě stránky. Krajina a prostředí pod vodou? Nádhera.

Příjemný zážitek ve mně přetrval do chvíle, kdy jsme byli obeznámeni, že nedaleko nás utonul potápěč. V tu chvíli jsem si opět připomněla veliký respekt z tohoto sportu. Jednoduše … blbý den.

Nebyla jsem však daleko od pravdy. Jedna rada: Když se zrovna necítíte, nebo cítíte, že na vás něco leze, tak prostě nelezte do vody. Začínající virózou jsem si způsobila rozjezd angíny, barotrama středního ucha a začínající poškozený sluchovod. Léčba? Kupa prášků, milion kapek, na poradách neslyšíte a zákaz potápění na minimálně 5 týdnů. Takže tak 🙂

Foto pořídil Petr Šenkýř, jezero Attersee Rakousko

Foto pořídil Petr Šenkýř, jezero Attersee Rakousko

Foto pořídil Petr Šenkýř, jezero Attersee Rakousko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *